مدیریت پوشه کلاسی

توسط مهدی منصوری

 

مدیریت پوشه کلاسی زمان خیلی زیادی را میتواند از شما بگیرد  در این مقاله قصد دارم اندکی در مورد پوشه کار صحبت کنم .  این نوع آموزش ها کمک میکند که بتوانیم کارهای خود را در کلاس سازمان دهی نماییم  چند نمونه کار نیز در پایین مقاله برای شما قرار داده شده است

 

آموزش دانش آموزان برای یادگیری  و یادگیری آمار

 

به دانش آموزان توضیح دهید که یک داده آماری چگونه کار میکند و راه بهتر شدن مسیر چگونه است . چند نمونه نمودار ساده و گراف را برای آن ها توضیح دهید  و از آن ها بخواهید چند نمونه آماری رسم کنند  و توضیح دهند ،همچنین از آن ها بخواهید که  یک مثال برای آن کار بزنند  دانش آموزان را در مورد پرسش نامه ها و نوع پر کردن آن راهنمتایی کنید و  به آن ها آموزش دهید چگونه آن ها را بر روی نمودار رسم کنند . اهداف یادگیری و راه های ممکن برای رسیدن به اهداف خود را مورد بحث قرار دهید.

 

تنظیم اهداف آموزش

وقتی یک دانش آموز متوجه نمودار شود و به این نکته برسد که یک نمودار چه چیزی را نشان میدهد و چگونه میتوان از آن استفاده کرد .میتوان اهداف واقعی و قابل دسترسی را آموزش داد . با تعیین اهداف، دانش آموزان می توانند ببینند که چه چیزی انجام داده اند و چه توانایی هایی دارند. با هدایت شما، آنها می توانند به طور صحیح به هدف های مورد نظر برسند.

پوشه های داده های خود را معنی دار کنید

دادان بازخورد بیشتر و بهتر باعث میشود پوشه کار معنی دار تر شود . برای رسیدن به اهداف خود به طور مختصر و کوتاه و تکی یا گروهی  با دانش آموزان خود ملاقات کنید. موضوع یا فعالیتی که در حال جمع آوری داده ها ی آن هستید ، تعیین می کند که چگونه باید شما با دانش آموزان مواجه می شوید و اهداف جدید را تعیین کنید .  به طور مثال اگر دانش آموزان من در یک نکته برنامه نویسی به دنبال حل مسئله هستند می توانم در طول 4 هفته آن ها را هنمایی کرده و به نقطه مورد نظرشان برسانم . و از دانش آموزانم میخواهم هر هفته کنفرانس کوچکی تشکیل دهند و به بیان دیدگاه های خود بپردازند  با داشتن ای کنفرانش های کوچک میتوانیم به طور هفتگی یک جریان را زیر نظر بگیریم

نظرات شما بسیار مهم است

تعریف یک مکالمه “مربی محور ” این است که در آن شما را به بینش و برداشت های دانش  آموزانتان گوش میکنید . بازخوردی که آنها را در جایی که نیاز دارند هدایت می کند و و آن راهنمایی ها دانش آموزان را به مسیر درست و قابل قبول هدایت خواهد کرد   دانش آموزان را تشویق کنید تا اهداف کوچک و تکاملی را که قابل دستیابی هستند، ترسیم و به آن برسند .  طوری هدف ها را ترسیم کنید که اولا قابل رسیدن و ثانیا باعث ایجاد غرور در دانش آموزان شود .

یک راه اندازی آسان و سریع ترتیب دهید

مهم است که یک روال کار ساده  را پیدا کنید که برای کلاس شما کار می کند . جمع آوری داده ها نباید وقت زیادی از دانش آموزان را بگیرد.  وقتی با روال کار آشتا شدند میتواند دادها را در حدود 5 دقیقه  محاسبه کنند .

برای هر کدام از دانش آموزان ظرفی در نظر بگیرید که پوشه ها را در آن قرار دهند و از محل خارج نسازند  بنده همه آزمون ها و نمرات دانش آموزان اهم از املا و ریاضی را جمع آوری میکنم که بتوانم از آن ها استفاده کنم .  به دانش آموزانتان یاد دهید گه چگونه باید جداول را رسم کنند به صورت هفتگی و یا ماهانه و یا هر طور به نظرتان درست می آید .

من همه چیزهایی را که در ابتدای هر سه ماهه یا حتی یک دوره تحصیلی یک ساله استفاده می کنم قبل از رفتن به تابستان، کپی می کنم.

اگر از پوشه های داده استفاده می کنید و یا در نظر دارید آنها را در کلاس خود قرار دهید

این نوع پوشه کار دارای 4 برچسب پوشه مختلف، 10 نمودار مختلف با مقیاس با افزایش 5 و 10 است. و به راحتی میتوانید نمودارهای مختلف را در آن بیابید   نمودارهای عنوان دار و بدون عنوان نیز گنجانده شده است.  همچنین یک پوشه کار خوب که عنوان پوشه دیتا برای ان گذاشته ام را میتوان کمک حال یک معلم دانست

 

.  شما میتوانید نمودارها و عناوین کار ها را راحت پیدا کنید و دانش آموز ضعیف خود را به راحتی شناسایی نمایید

 

دسته‌ها: طرح درس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *